Çin prefabrik evleri Tanzanya’ya gönderiliyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çin kendi tasarladığı şık ve modern prefabrik evleri Tanzanya’ya gönderiyor.

Benim meslektaşlarıma “prefabrik evleri” bahsettiler ve pek çoğu bunu komik buldu. Onlar beni kızdırmak için “Bir oyuncak gibi hazır bir ev  miistiyorsun?” Gelişmiş ülkelerde yaygın, prefabrik evler de – da römork evleri, mobil evler, üretilen konut ya da modüler evleri olarak anılacaktır .

“prefabrik ev” Bay Jack Xu, Yafei İnşaat Şirketi, ülkede iş bu tür faaliyet gösteren Çinli bir firmanın satış yöneticisi, Tanzanya arasında sayesinde böyle vahşi bir hayal çağırmak olacaktır artık.

Kendi Adından da anlaşılacağı gibi, prefabrik evler, tüm ya da evin büyük bir bölümünü evde yerinde kurulum için başka bir yerde üretitilirve taşınır, yani hazır yapılardır. Standart tuğla ve özenle inşa gereken harç evlerin aksine, prefabrik fabrika ve sadece bir araba veya makine montaj gibi ev yerinde bir bulmaca gibi monte parçalar üretilmektedir.

Prefabrik rahatlığı kısmı bunu oluşturmak için kısa bir zaman alır ve tasarımlar ve şekiller mobil ve esnek olmasıdır. Yafei İnşaat Şirketi ilçe başkenti güzelleştirmek için Dodoma prefabrik montaj amacı ile geçen yıl Kasım ayında Tanzanya faaliyetlerine başlamıştır.

Kısa bir süre içinde çok sayıda düşük maliyetli evlerin yapımında amacıyla, Sermaye Geliştirme Kurumu, planlama ve yeni sermaye gelişimi ile tahsil devlet kurumu ile işbirliği içinde çalışıyor.

Bazı gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde prefabrike evler için büyük bir pazar var. Son tahminler Birleşik Devletleri’nde bu tip 250.000 ‘den fazla konut satılan yıllık olduğunu göstermektedir. Insanların bir araya evleri kabul Ancak, önce Tanzanya uzun bir zaman alacaktı.

Sayın Jumanne Kassim, Dodoma sakini kavramı ile bu uzak biridir ve şöyle diyor: “Çin ürünleri güvenmiyorum. Bu prefabrike dayanıklı olup olmadığını merak ediyorum. Ben geleneksel tuğla evi tercih ederim. ”

Ama Dar es Salaam Peter Maginje gibi diğerleri yeni teknoloji kucaklamaya hazırız. Dar es Salaam Muhimbili hastanede tıp öğrencisi onun iş çalıştırmak için bir prefabrik kiosk emretti.

Benzer Prefabrik Modelleri

  • Çevreyle Uyumlu Prefabrik ModelleriÇevreyle Uyumlu Prefabrik Modelleri   19 metrekare üzerinde lüks prefabrik ev . Arsa mükemmel çarpıcı güzelliği ile birlikte ısı ile kolay geliştirilmiştir.Mimarlar tarafından özenle seçildi. Daha ekonomik, rahat […]
  • İKON Prefabrik’den Şantiye Çelik YapılarİKON Prefabrik’den Şantiye Çelik Yapılar İleri teknoloji ve üstün kalite anlayışı ile prefabrik yapı üretimi yapan İkon Prefabrik & Konteyner, 1997 yılında üretime başlamıştır. Vizyonu ve kendini yenileyen yapısı ile, […]
  • Özgün ve Sade bir prefabrik tasarımÖzgün ve Sade bir prefabrik tasarım   İnsanların; şehirlerin gürültülü ve kirli ortamlarından kurtulmak istemeleri daha sade ve mütevazı bir hayat sürme düşünceleri prefabrik yapıların kullanımı ile doğru […]
  • Prefabrik “beşik” geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilirPrefabrik “beşik” geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir                 Bu gözüken tasarım akılda "eko" sürdürülebilir sorumluluğu ile tasarlanmıştır.Bu küçük   ama büyük […]
  • Çelik prefabrik EvÇelik prefabrik Ev         Hafif çelik teknolojisi, yapı elemanlarının galvanize çelikten soğuk şekillendirme yöntemiyle üretildiği bir yapım sistemidir. Strüktürel […]

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.