Fü’den Van’a Yardım

Fırat Üniversitesi (FÜ) tarafından Van’da geçen yıl meydana gelen depremden etkilenen Yüzüncü Yıl Üniversitesi yerleşkesine iki prefabrik ev yapıldı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, 24 Ekim 2011’de Van’da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem nedeniyle zarar gören Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde Fırat Üniversitesi tarafından iki adet prefabrik ev kurularak teslim edildi.

FÜ Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin meydana gelen felaketten derinden etkilendiğini belirtti.

Bu nedenle kendilerin de Van’daki kardeşlerine küçük bir yardım olarak iki adet prefabrik ev yaptırdıklarını ifade eden Bingöl, “Bu prefabrik evlerden bir tanesi üniversitemiz tarafından, diğeri ise üniversitemizde görev yapan öğretim üyelerinin yardımlarıyla yaptırıldı. Evler küçük ama gerek kalorifer tesisatı gerekse de mutfak ve banyosuyla tam donanımlı şekilde inşa edildi. Şu anda o evlerde, depremde evleri zarar gören Yüzüncü Yıl Üniversitesi mensupları aileleriyle oturuyorlar” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ömer Fansa

Benzer Prefabrik Modelleri

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.