Prefabrik ev fiyatları hakkında

Kendinize ait arsanıza isterseniz tek katlı,isterseniz dubleks ya da tripleks ev yaptırabilirsiniz.Şehrin göbeğinde ya da imara açık bir köy arazisinde deprem korkusu yaşamadan yaz kış bu evlerde oturabilirsiniz.Türkiye’de de üretimi yapılan hazır evlerde 4 mevsim rahatça yaşamak mümkün.

Son 10 yılda ,özellikle marmara depremi sonrasında rağbet görmeye başlayan hazır evler bu sektörde ki rekabetinde artmasına neden oldu.Türkiye’de yaklaşık 40 civarında prefabrike konut üreten ve pazarlayan firma var.

Ancak sektör temsilcileri fiyat rekabetinin kaliteyi düşürdüğüne dikkat çekiyor.Bu yüzden karar vermeden önce kullanılan malzemelri  ve fiyatlara nelerin dahil olduğunu iyice araştırmakta yarar var.Garanti süresi de öğrenilmeli.

Fiyatlar Uygun

Hazır ev fiyatları,betonarme ya da karkas binalarla karşılaştırıldığında oldukça ucuz.Arsanız varsa 100 metrekarelik bir prefabrike evi,seçtiğiniz modele ve istediğiniz özelliklere göre 25-30 bin tl arasında yaptırabiliyorsunuz.Eğer iki katlı bir hazır evim olsun diyorsanız,ara katlarda kullanılan ekstra malzemelerden dolayı maliyet %35 civarında artıyor.

100 metrekarelik dubleks bir eve 50-55 bin tlye sahip olabilirsiniz.Çelik veya ahşap olarak inşa edilen prefabrik evler depreme karşı oldukça dayanıklıdır.Uzmanlar endüstriyel bir ürün olan çelik evlerin betonarme binalardan %90 daha hafif olduğunu ve yanal deprem  yüklerine karşı oldukça dayanıklı olduğunu savunuyor.Yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayan bu çelik evler,su ve korozyona  karşı daynıklı olduğu gibi yangına karşıda güvenlidir.Rutubet ve nem tutmuyor,böcek ve haşerede barındırmıyor.

Sipariş ettiğiniz prefabrik evin iç ve dış bütün malzemeleri takılmış olarak veriliyor.

Alt Yapı Size Ait

Hazır ev yapmak için önce kurulum için gerekli olan plan proje prosüdürlerini yerine getirip yasal izinleri almanız gerekiyor.

Çelik ya da ahşap ev yaptıracaksanız nakliye ve nakliye sigortası ,zemin betonu,hafriyat ve çevre düzenlemesi,fayans ve halı gibi zemin ve duvar kaplamaları binayla zemin betonu arasında kiyalıtım işleri,kalorifer ya da klima gibi ısıtma soğutma tesisatlarının masraflarıda size ait.

7 Günde Hazır

Ana taşıyıcı sistemi galvanize sacdan ya da çelikten imal edilen yapılar,özel kaynaksız vidalı sistem kullanıldığı için kolayca monte edilebiliyor.

 

Benzer Prefabrik Modelleri

  • Prefabrik Evlerde Dikkat Edilmesi GerekenlerPrefabrik Evlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler Prefabrik yapılar modüler olduğu için önceden planlanarak ve ihtiyaçlara göre üretiliyor.Diğer yapılara göre daha esnekler.Bu sayede depreme,zemin kaymalarına dayanıklı oldukları […]
  • AFA PREFABRİKAFA PREFABRİK AFA PREFABRİK AFAPREFABRİK Prefabrike Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş., AFA Şirketler Grubunun Prefabrike ve Öngerilmeli Prefabrike Beton Sanayi'nde 1967 yılından beri sürdürdüğü uygulama, […]
  • AZİM İNŞAATAZİM İNŞAAT AZİM İNŞAAT Kütahya Azim İnşaat, Türkiye’ de yurt dışında inşaat sektöründe Konut, okul, hastane, işyeri, ticarethane diğer her türlü bina inşaatlarını yapmak, satmak, kendi hesabına […]
  • EMEL İNŞAAT PREFABRİK VE ÇELİK YAPI  SANAYİEMEL İNŞAAT PREFABRİK VE ÇELİK YAPI SANAYİ EMEL İNŞAAT PREFABRİK VE ÇELİK YAPI  SANAYİ Firmamız 1977 Yılında Bandırma'da EMEL İNŞAAT Adı altında kurulmuş olup Güney Marmara bölgesinde faaliyet göstermektedir.Halen İnşaat yapımı ve […]
  • BETOYA PREFABRİKBETOYA PREFABRİK BETOYA PREFABRİK Prefabrik, betoya, yapı, inşaat ,Betoya Manisa ili, Turgutlu ilçesinde, İzmir-Ankara Devlet Yolu 50. km’de 138.500 m2 açık 11.000 m2 kapalı alanda 1967 yılında kurulmuş […]

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.