Steelife çelik ekolojik ev üretiyor

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de hafif çelik sistemle üretilmiş ilk binayı 1999 Marmara depreminin ardından 2000 yılının Mayıs ayında kuran Steelife, çelik ekolojik ev için de çalışmalarını hızlandırdı. Modern bir yol izleyen  steelife girişimlerini sürdürmeye devam ediyo.

 

 

 

 

 

 

Steelife’ın Türkiye’deki ilk hafif çelik sistem binayı kurduklarını ifade etti.Hafif çelik yapı sisteminin klasik sistemler ile kıyaslanamayacak derecede yüksek inşaat hızına sahip olduğu  açıklandı.Depo, hangar ve sanayi yapıları dışındaki yapılarda çelik kullanımının kısa bir zaman önce başladığı Türkiye’de çelik kullanım oranlarının çok düşük seviyelerde olduğu bliniyor, 2007 yılına ait verilere göre, neredeyse tamamı deprem bölgesi olan Türkiye’de konutlarda çelik kullanım oranının yüzde 0.5’ler düzeyinde olduğuna vurgu yapıldı.

Bu oranın İngiltere, İskandinav ülkeleri, Fransa ve Almanya gibi çelik kullanımının yaygın olduğu ülkelerde yüzde 30 ile yüzde 60 oranlarında olduğuna dikkat çekildi ve çeliğin emniyet gerilmesinin yüksekliği sayesinde depreme en iyi karşılık veren malzeme olduğu gerçeği dikkate alındığında Türkiye’de inşaat sektöründe çelik kullanımı isabetli bir tercih olur. Çünkü çelik, ahşaptan 21, betonarmeden 10 kat daha esnek bir malzeme.

Incoming search terms:

  • ekolojik ev fiyatları

Benzer Prefabrik Modelleri

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.