Van’ın 2. hastanesine yeni ödenek gönderildi

VAN – Van’da, depremden sonrası yapımına ara verilen ve Mart ayında bitirilmesi planlanan 400 yataklı Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin, teknik altyapı ve tefrişatı için hükümet tarafından 67 milyon TL ek kaynak gönderildiği bildirildi.

Geçtiğimiz yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan, 510 yataklı 5 yıldız konforundaki Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bir benzeri de YYÜ Zeve yerleşkesinde yapılıyor. Yapımına 2 yıl önce başlanan ve 2011 yılı sonu itibariyle hizmete açılması planlanan hastane inşaatı, 23 Ekim ve 9 Kasım’da Van’da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından durma noktasına gelmişti.

Hükümetin 67 milyon TL ek kaynak gönderdiği hastanede çalışmalar devam ediyor. Deprem sonrası Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başlayan YYÜ Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi yönetimi, bir yandan da yeni hastaneye taşınmak için hazırlık yapıyor. Modern cihazlarla yeni yeni ameliyathane ve servisler oluşturulurken, bir yandan da hastanenin tefrişatı yapılıyor.

Vali Münir Karaloğlu, Zeve kampusunda bulunan hastane inşaatı, kapalı spor salonunda hizmet veren Dr. Atsushi Miyazaki Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Merkezi, İsrail hükümeti tarafından gönderilen çelik galvanizle yapılan yurt ve konteynerlerde incelemelerde bulundu.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner’in karşıladığı Vali Karaloğlu, hastane inşaatını gezerek son durum hakkında bilgi aldı. Hastanenin servislerini ve ameliyathane bölümlerini de gezen Karaloğlu, yüzde 95’lik bölümü tamamlanan binanın cihaz ve tefrişatlarının da kurulmasını istedi.

Rektör Prof. Dr. Peyami Battal ise Mart ayına kadar eksik kalan bölümlerle birlikte, tefrişatı da bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Vali Karaloğlu, hastane inşaatındaki incelemelerinin ardından Dr. Atsushi Miyazaki Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu tarafından karşılanan Karaloğlu, tedavi olmak için sıra bekleyen vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileterek, diş tedavi üniteleri ve laboratuarları gezerek bilgi aldı. Vali Karaloğlu, daha sonra Melikşah Öğrenci Yurdu arazisine İsrail hükümeti tarafından gönderilen çelik galvanizli malzeme ile yapılan prefabrik yurdu gezdi.

Yetkililerden bilgi alan Karaloğlu, yüklenici firma yetkilisine çalışmaların hızlandırılmasını ve biran önce bitirilmesini istedi. Son olarak Tıp Fakültesi dekanlık binasının arazisine kurulan konteynerleri gezen Karaloğlu, burada kalan öğrencilerle sohbet ettikten sonra Zeve kampusundan ayrıldı.

 

http://www.haberler.gen.al/2012-01-24/vanin-ikinci-hastanesine-67-milyon-tl-ek-odenek-gonderildi/

Benzer Prefabrik Modelleri

  • Doğunun İlk Prefabrik Yapı Fabrikası Yoğun İlgi GörüyorDoğunun İlk Prefabrik Yapı Fabrikası Yoğun İlgi Görüyor Erzurum'da kurulan Doğunun ilk Prefabrik Yapı Fabrikası Emin Group Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Murat Soslu, "Prefabrik yapı talepleri her geçen gün artıyor. Tüketici 13 bin TL'ye […]
  • Aibü Rektörlüğü Kalıcı Lojmanlar İçin Protokol İmzaladıAibü Rektörlüğü Kalıcı Lojmanlar İçin Protokol İmzaladı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü, akademik ve idari personelin modern konutlara kavuşması için kalıcı lojman protokolünü imzaladı. Üniversite personelinin barınma […]
  • Fü’den Van’a YardımFü’den Van’a Yardım Fırat Üniversitesi (FÜ) tarafından Van'da geçen yıl meydana gelen depremden etkilenen Yüzüncü Yıl Üniversitesi yerleşkesine iki prefabrik ev yapıldı. Üniversiteden yapılan yazılı […]
  • YYÜ’de prefabrik derslik açıldıYYÜ’de prefabrik derslik açıldı Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eymir Kültür Vakfı'nın Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) yaptırdığı prefabrik derslik öğrenime açıldı. Van Vali Vekili Zafer Coşkun, YYÜ Zeve […]
  • Prefabrik konutların yıkımları başlandıPrefabrik konutların yıkımları başlandı Düzce'de 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinin ardından depremzedeler için oluşturulan prefabrikkonutların yıkımına başlandı. Konut sakinleri ile ekipler arasında çıkan arbedede […]

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.