Yeni yapı PrefabrikPlus tanıtımı

KOCAELİ – Tuzla’da faaliyet gösteren İka Prefabrik&Konteyner Moduler Yapı Sistemleri firması, 2 yıllık Ar-Ge çalışması neticesinde yepyeni bir konsept ile PrefabrikPlus’ı geliştirdi.

İka Prefabrik & Konteyner Modüler Yapı Sistemleri Firması Yöneticisi Ufuk İçin, konu üzerinde iki yıl boyunca titizlikle çalıştıklarını söyledi. İçin, “Bu konsept ile prefabriklerle ilgili negatif önyargıları kırıp pozitif ön kabulleri de koruyarak estetik, dayanıklı, modüler, ve fiyat olarak ta cazip bir konsept belirlemiş olduk. Aldığımız olumlu geri dönüşlerden halkımızın konut konsepti olarak PrefabrikPlus’ı benimsediğini gördük.” dedi.

Yapıların çelik taşıyıcı sistemleri 2 milimetre kadar paslanmaz galvanizden imal edildiğini bildiren İçin, PrefabrikPlus ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Tüm statik hesapları yapılarak kaynaksız yapı teknolojisi ile üretilen bu yapıların ömürleri yüzde 25 arttırılmaktadır. Sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen, mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlayan, suda şişme ve küflenme yapmayan, nemden etkilenmeyen, çimento yonga levha kullanıyoruz. Yüzeyi doğal malzeme ile zırlandırılarak, yanma direnci A2 DIN 4102 Part 1 derecesinde alev almaz özellik kazandırılmıştır. Bazalt ve diyabaz gibi madenlerin eritilerek elde edilen, yüksek yanmazlığa sahip mineral yün ile tavan yalıtımı yaptık. UV dayanımı yüksek, uzun ömürlü, kendiliğinden ses ve ısı yalıtımlı dış cephe boya kullanıyoruz. Preslenerek kiremit görünümü kazandırılan, her iki tarafına birden, sırasıyla çelik levha üzerine çinko, astar altı, astar ve polyester ile 8 kat kaplanarak üretilen, tüm iklim şartlarında 100 yıla kadar ömrü olan çatı kaplama örtüsü kullandık.”

Benzer Prefabrik Modelleri

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.