Apec Hafif Çelik Yapı Sistemleri

Apec Commercial SolutionsHafif Çelik Yapı Sisteminin arkasında ki ana fikir daha hafif, güçlü, soğuk şekillendirilmiş galvanizli ince cidarlı çelik kullanarak geleneksel yapı sistemlerinden daha efektif bir taşıyıcı sistem elde etmektir.

Hafif Çelik evler ilk olarak 1950’lerin sonlarında kullanılmaya başlanmıştır. Hafif Çelik birçok ülkede ahşap yapıların alternatifi olarak popülerliğini arttırmaktadır. Örnek olarak Amerika da yılda 300,000, Japonya da 150,000 hafif çelik ev inşa edilmektedir. Avustralya da ise sistem 1950’lerin başlarından beri kullanılmakta ve yılda 10,000 den fazla ev bu sistem ile inşa edilmektedir. 1980’lerde yüksek dayanımlı çinko alüminyum alaşım kaplı çelik kullanılabilmesi sistemin gelişimi güçlenmiştir.

Bilgisayar teknolojisinin eklenmesi ile sistemin detaylandırılması ve üretim sürecinin daha hızlı ve hatasız olmuştur.
Hafif Çelik ve makas üretim teknolojisi hızla geleneksel üretim teknolojilerini yakalamış ve uluslararası deneyimlerle kendini geliştirmiştir.

Gelişmiş birleşim detayları  üretim ve inşaat daha kolay, ekonomik ve güvenilir olmuştur.Hafif Çelik sistem uluslararası kodları ve şartnameleri rahatlıkla karşılamış ve yerel otoritelerden de gerekli yasal onayları almıştır.

Hafif Çelik çerçeve sistem, bilgisayarlı dizayn , hesap teknikleri ile  tasarlayıp ve CNC üretim teknikleri ile üretip saha da hatasız  montaj sağlayan, soğuk şekillendirilmiş çekme yöntemi ile şekillendirilmiş kesitleri içerir. Profiller elektrik ve tesisatın geçmesini sağlayan tesisat delikleri fabrikada tasarlanmış ve üretilmiş olarak sahaya gönderilir.

ABD,Almanya,Kanada,Avustralya,İngiltere,Japonya gibi özellikle gelişmiş olan ülkelerde uzun yıllardan beri hafif çelik sistem tercih edilmektedir.

Apec SFS
Hafif Çelik Yapı Sistemi, geleneksel sistemlere göre birçok avantaja sahiptir:

 • Estetik tasarım, geniş tercih ve esneklik
 • Uzun süreli kullanım
 • Hafif yük ve en üst düzey deprem performansı
 • Hızlı, ekonomik, kontrollü, hatasız üretim
 • Pratik ve hızlı montaj
 • Kullanım amacına göre değişikliklerde büyük kolaylık
 • Duvar içi tesisatlar
 • Depreme karşı %100 güvenlik
 • Su, ısı ve sese karşı yüksek derecede yalıtım
 • Korozyona karşı dayanıklılık
 • Malzeme kalitesinde ve fiyatlarında istikrar
 • Uygun maliyet
 • Geri dönüşümlü malzeme ile çevre dostu

Yeşil bina ile doğal yaşama saygı

Yeşil bina kavramının temelinde; enerji, su, yapı malzemeleri gibi bina yapımında kullanılan kaynakları, insan sağlığı ve doğal çevre üzerindeki etkilerini hesaplayarak kullanmak yatar. Yeşil bina tasarımı genel hatlarıyla, ekosistemi, canlı çeşitliliğini, doğal kaynakları korur; hava ve su kalitesinin artmasına yardımcı olur. 

Yeşil bina konseptiyle inşa edilecek olan yapıda, kullanılan malzeme çok önemlidir. %90 geri dönüşümlü bir malzeme olan çelik, bu konsepte en uygun malzemedir. Apec Hafif Çelik Yapı Sistemi; yeniden kullanıma uygun oluşu, kalitesi, dayanıklılığı, esnekliği, enerjinin akıllıca kullanılmasına olanak vermesi gibi birçok üstün özelliği ile doğal yaşam için en uygun çözümü sunar.

Üretim süreci

Çelik yapıların üretim aşamalarında önce binanın tasarımı, ardından mimari ve statik projeleri gerçekleşir. Daha sonra çelik konstrüksiyon üretimine geçilir. Bu üretim süreci, fabrikada hatasız olarak gerçekleşir.  İnşaatın döşeme, duvar, çatı vb aksamları, galvanize çelik profiller halinde üretilir ve firesiz olarak inşaat sahasına gönderilir. Profiller, burada uzman montaj ekiplerince, mimari plana uygun olarak monte edilir.

Standartlar yükseliyor, maliyetler düşüyor!

Bir inşaat projesinde maliyeti artıran unsurların başında süre gelir. Apec Hafif Çelik Yapı Sistemi, oldukça kısa zamanda* üretilebildiği ve işçilikten kaynaklanan hatalar bu sistemde en aza indirgenebildiği için, projenin toplamında zaman ve maliyet açısından büyük avantaj sağlanır.

*Örneğin, betonarme temeli hazır olan 150 m2 bir villanın, şantiyede çelik konstrüksiyon montajı 5 gündür.

http://www.apec.com.tr

 

Incoming search terms:

 • çelik konstrüksiyon villa
 • apec ev fiyatları
 • apec prefabrik

Benzer Prefabrik Modelleri

 • Vefa Group 15 Dakika da Katlanabilir Prefabrik Ev Yaptı.Vefa Group 15 Dakika da Katlanabilir Prefabrik Ev Yaptı. Vefa Group’un markası Vekon, afet sonrası barınma başta olmak üzere konaklama ihtiyacının hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla 6 yeni ürün geliştirdi. Kamp, şantiye ve benzeri […]
 • Taksitli Prefabrik Evler NestavillaTaksitli Prefabrik Evler Nestavilla Ayda 488 TL taksitle konut sahibi olma fırsatı Pratik hazır konut markası Nestavilla, ayda 488 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Arsanız hazırsa evinizi yaklaşık 15 gün […]
 • Vefa PrefabrikVefa Prefabrik Türkiye’de 1990 yılından bu yana prefabrik ve hafif çelik yapı sektörünün önde gelen gruplarından biri olan Vefa Group, bünyesinde bulunan 5 markası ile bireysel, kurumsal ve […]
 • Özge YapıÖzge Yapı Özge Yapı A.Ş. Hekim Holding Hekim Group 'un güçlü kuruluşu Özge Yapı A.Ş. 2010 yılı itibari ile kuruluşunun 18. yılını kutluyor. 18 yılda katettiğimiz yola baktığımızda gurur […]
 • Çelik Prefabrik Çelik Prefabrik ÇELİK PREFABRİK 2009 yılında prefabrik yapılar - Çelik Yapılar ve Konteyner inşaa etmek amacıyla kurulmuştur. 300m2 kapalı 500m2 açık toplama 800 m2 alanda profesyonel anlamda kendi […]

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.